تفاوت کیفیت چاپ استیکر ناشی از چیست؟ | بلاگ

تفاوت کیفیت چاپ استیکر ناشی از چیست؟

ساخت وبلاگ

استیکر دقیقا چیست؟ تفاوت کیفیت چاپ آن ناشی از چیست؟

اول اذن دهید به توضیح مختصری در زمینه ی آن بپردازیم تا مقاله به خیر و خوبی روشن شود , استیکر ( STICKER ) بمعنای چیزی است که از خویش چسب داشته باشد و از واژه و کلمه انگلیسی Stick بمعنای چسباندن گرفته شده‌است , در گویش انگلیسی به هر جنسی که لایه چسبداری داشته استیکر گفته میشود .

 

البته در کشور‌ایران این واژه و کلمه استیکر بیشتر برای موادی که شالوده تمامی آنان وینیل است به کار گیری میشود , در حقیقت وینیل چسب دار به عبارتی استیکر است و اسم تجاری استیکر نیز وینیل است . از بارزترین خصوصیت های وینیل میتوان به ضد آب بودن , مقاوم بودن در قبال حالت مشقت بار محیطی , مقاوم بودن در قبال پاره‌گی و محو شدن اشاره نمود .

 

به این ترتیب استیکر در واقع به عبارتی وینیل است . چاپ استیکر هم با به عبارتی دستگاه های چاپ بنر صورت میگیرد . دستگاه های اکوسالونت و لاتکس علاوه بر این قدرتمند میباشند روی بقیه اجناس و مواد نیز چاپ نمایند .

اشکال استیکر

استیکر سپید درخشان و متحیر

 

این استیکر بیشترین محبوبیت دربین اشکال آن دارا میباشد زیرا مانند یک بوم سپید می‌ماند که اشخاص با دقت به نیاز خودشان میتوانند طرح های خوشگل و به طور کامل منحصر به فرد را روی آن‌ها چاپ نمایند .

 

استیکر شیشه ای

 

به استیکر واضح ( transparent ) گفته میشود , هنگامی که شما می‌خواهید بخشی از کالا یا این که بسته بندیتان از باطن استیکر قابل تماشا باشد از این استیکر استعمال میشود .

استیکر رنگی

 

استیکر رنگی از حیث متاع هیچ فرقی با استیکر سپید ندارد و در حقیقت تنها همرنگ مختص به عنوان مثال سبز , زردرنگ و آبی‌رنگ و… به آن طولانی تر شده‌است . در کشور ایران استیکر رنگی ( روز رنگ ) را بطور عامیانه شبرنگ گفته می شود که در واقع به عبارتی روز رنگ است . بیشترین کاربرد این مدل استیکر برای بعنوان برچسب روی شیشه دکان ها است . از ویژگی ها و اسم مغازه گرفته تا آگهی تخفیفات زمان ای و تاراج های انتها سال میتوان از آنان بهره مند شد .

شبرنگ

 

مواد تشکیل دهنده این مدل استیکر رنگی در حقیقت به عبارتی فرآورده استیکر روز رنگ بعلاوه مواد منعکس کننده نوروفروغ و فلورسنت است که در شب بخوبی نمایان می شوند , بزرگترین کاربرد آن‌ها در رویه ها و جاده ها و پشت تریلی هاست .

کاربرد ها

 

از آن در دوسته , یکی با بعدها کوچک و دیگری با بعدها بزرگ به کار گیری میشود . استیکر در فرمت کوچک می شود به لیبل های مصرفی در صنعت های بسته بندی و یا این که استیکر های تزیینی و اعلائم هشدار دهنده اشاره نمود . در فرمت بزرگ ( لارج فرمت ) نیز آشنا ترین نمونه ها به کارگیری بر روی بدنه مترو , قطار , کامیونت های یخچالدار , شیشه های مغاره ها و… می‌باشد که حتما شما به شخصه دوچندان با آن ها برخورد داشته اید . درین مقاله ما به توضیح استیکر در لارج فرمت ( بعدها بزرگ ) می پردازیم .

 

در صورتی‌که قصد چاپ استیکر , بنر و فلکس بنر را داشته باشید با مقداری کاوش حتما به اسامی سالونت و اکوسالونت برخورد نموده اید , دو خصوصیت با اهمیت چاپ استیکر کیفیت و تداوم آن است البته برای راحت شدن روایت ابتدا بایستی توضیح مختصری راجع به سالونت و اکو سالونت ابلاغ کنیم . بطور کلی چاپ تمام گونه های وینیل ( استیکر , بنر و فلکس بنر و… ) به وسیله یک‌سری پرینتر صورت می گیرد .

 

این دستگاه ها بر مبنای جوهر مصرفی شان به دو جور سالونت و اکو سالونت جدا سازی می شوند که دست‌کم مقدار پهنا رول هایشان از یک متر به بالا است . دستگاه های سالونت دارنده DPI کمتری نسبت به دستگاه های اکوسالونت بوده و تصاویر چاپ شده با آن‌ها از اعتنا کمتری برخوردار‌است .

چاپ سالونت

چاپ سالونت بعلت ارزش ذیل و ماندگاری خوب مطلوب استعمال در فضای بیرونی ( outdoor ) بوده و بیشتر در واحد های تولیدی و صنف ها و سوله جات به کار گیری میشود . در قبال دستگاه های اکوسالونت دارنده جوهر گرانتر و تداوم زیاد کمتر ( در شایسته ترین موقعیت یک‌سال ) هستند از سایر خصوصیت اکوسالونت به دیر خیس کم آب شدن آن اشاره نمود . ولی به خاطر وضوح چاپ فراتر , کیفیت چاپ بالاتری هم دارا هستند . برای بالا بردن ماندگاری تولید ها چاپی به وسیله دستگاه های اکوسالونت می توان از لایه حفظ کننده مخصوصی استفاده نمود که در اصطلاح این کار را لمینت می‌گویند .

دستگاه چاپ های لاتکس

 

موادی که پرینتر لاتکس توانا به چاپ بر روی آن ها شال نسبتاً تمامی گونه مدیا میشود . از اشکال کتد گرفته تا ورقه و وینیل و پارچه … . دستگاه چاپ های لاتکس تمام گسترده مواد قابل چاپ دستگاه های اکوسالونت را در بر می گیرد و کاربرد های گوناگونی از indoor و outdoor را در بر می گیرد .

 

یک پرینتر لاتکس میتواند بر روی اشکال وسیعی از مواد پوشش داده شده ( کتد ) و فارغ از پوشش , از ورقه تا وینیل و از فیلم های بلک لایت گرفته تا پارچه چاپ نماید . متداولترین استعمال محصول ها چاپ شده با پرینترهای لاتکس عبارتند از بنر ها , استیکر بر روی اتومبیل و کامینوت ها , علامت ها و اکثری دیگر از مورد ها به کارگیری در محیط های داخلی و فرنگی را دربرمیگیرد . دستگاه چاپ های لاتکس جز توسعه یافته ترین و بروزترین پرینتر های عالم می‌باشند . این تکنولوژی در سال ۲۰۰۸ بوسیله کمپانی HP معرفی شد .

 

این دستگاه چاپ ها هنوز به یادگرفتن پرینتر های اکوسالونت و سالونت در کشور‌ایران نیستند . فیلم تحت معرفی خصوصی انقلابی R کمپانی HP میباشد . در امر مقایسه این دستگاه چاپ ها با چاپگرهای اکوسالونت و بررسی مزیت و معایب شان این مقاله را بخوانید .

سود گیری

 

وینیل از فرآورده پی او سی است و طیف وسیعی از مواد از جمله استیکر ها از آن‌ها مشتق میشوند . از خصوصیت های استیکر می شود به قاوم بودن در قبال آب , پارگی , سایش و محو شدن اشاره نمود . همینطور بخاطر فرم برچسبی اش براحتی روی تراز متعدد به‌ خصوص شیشه نصب میشود .

 

این مشخصات منجر شده امروزه در اشکال متفاوت کاربرد فراوانی در صنعت تبلیغات داراست . در کانون چاپ و تبلیغات چهارسوق هنر چاپ وینیل با به کارگیری از شایسته ترین و به روزترین دستگاه ها و مرغوب ترین دسته جوهر صورت میگیرد .

 

یک کدام از کار مهم و تخصصی این شرکت چاپ استیکر بوده و افزون بر آن بقیه چاپ ها مثل : چاپ بنر , چاپ فلکسی و چاپ پرده شید را به صورت دیجیتال رول انجام می دهیم . در چاپ استیکر مورد ها تحت را انجام می‌دهیم : چاپ اشکال لیبل های شیشه ای و سپید , چاپ و نصب استیکر بر روی گونه های سطح ها درون و بیرون مکان ها , چاپ و نصب استیکر بر روی گونه های سطح های وسایل حمل ونقل نظیر بدنه اتومبیل و اتوبوس اشاره نمود .

چاپ دیجیتال کارت ویزیت سام...
ما را در سایت چاپ دیجیتال کارت ویزیت سام دنبال می کنید

نویسنده : ظرافتی بازدید : 164 تاريخ : پنجشنبه 16 مرداد 1399 ساعت: 0:59

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :