printing digital

استیکر دقیقا چیست؟ تفاوت کیفیت چاپ آن ناشی از چیست؟اول اذن دهید به توضیح مختصری در زمینه ی آن بپردازیم تا مقاله به خیر و خوبی روشن شود , استیکر ( STIC

تفاوت کیفیت چاپ استیکر ناشی از چیست؟

استیکر دقیقا چیست؟ تفاوت کیفیت چاپ آن ناشی از چیست؟

rn

اول اذن دهید به توضیح مختصری در زمینه ی آن بپردازیم تا مقاله به خیر و خوبی روشن شود , استیکر ( STICKER ) بمعنای چیزی است که از خویش چسب داشته باشد و از واژه و کلمه انگلیسی Stick بمعنای چسباندن گرفته شده‌است , در گویش انگلیسی به هر جنسی که لایه چسبداری داشته استیکر گفته میشود .

 

البته در کشور‌ایران این واژه و کلمه استیکر بیشتر برای موادی که شالوده تمامی آنان وینیل است به کار گیری میشود , در حقیقت وینیل چسب دار به عبارتی استیکر است و اسم تجاری استیکر نیز وینیل است . از بارزترین خصوصیت های وینیل میتوان به ضد آب بودن , مقاوم بودن در قبال حالت مشقت بار محیطی , مقاوم بودن در قبال پاره‌گی و محو شدن اشاره نمود .

 

به این ترتیب استیکر در واقع به عبارتی وینیل است . چاپ استیکر هم با به عبارتی دستگاه های چاپ بنر صورت میگیرد . دستگاه های اکوسالونت و لاتکس علاوه بر این قدرتمند میباشند روی بقیه اجناس و مواد نیز چاپ نمایند .rn

اشکال استیکر

استیکر سپید درخشان و متحیر

rn

 

این استیکر بیشترین محبوبیت دربین اشکال آن دارا میباشد زیرا مانند یک بوم سپید می‌ماند که اشخاص با دقت به نیاز خودشان میتوانند طرح های خوشگل و به طور کامل منحصر به فرد را روی آن‌ها چاپ نمایند .

 rn

استیکر شیشه ای

rn

 

به استیکر واضح ( transparent ) گفته میشود , هنگامی که شما می‌خواهید بخشی از کالا یا این که بسته بندیتان از باطن استیکر قابل تماشا باشد از این استیکر استعمال میشود .rn

استیکر رنگی

rn

 

استیکر رنگی از حیث متاع هیچ فرقی با استیکر سپید ندارد و در حقیقت تنها همرنگ مختص به عنوان مثال سبز , زردرنگ و آبی‌رنگ و… به آن طولانی تر شده‌است . در کشور ایران استیکر رنگی ( روز رنگ ) را بطور عامیانه شبرنگ گفته می شود که در واقع به عبارتی روز رنگ است . بیشترین کاربرد این مدل استیکر برای بعنوان برچسب روی شیشه دکان ها است . از ویژگی ها و اسم مغازه گرفته تا آگهی تخفیفات زمان ای و تاراج های انتها سال میتوان از آنان بهره مند شد .rn

شبرنگ

rn

 

مواد تشکیل دهنده این مدل استیکر رنگی در حقیقت به عبارتی فرآورده استیکر روز رنگ بعلاوه مواد منعکس کننده نوروفروغ و فلورسنت است که در شب بخوبی نمایان می شوند , بزرگترین کاربرد آن‌ها در رویه ها و جاده ها و پشت تریلی هاست .rn

کاربرد ها

rn

 

از آن در دوسته , یکی با بعدها کوچک و دیگری با بعدها بزرگ به کار گیری میشود . استیکر در فرمت کوچک می شود به لیبل های مصرفی در صنعت های بسته بندی و یا این که استیکر های تزیینی و اعلائم هشدار دهنده اشاره نمود . در فرمت بزرگ ( لارج فرمت ) نیز آشنا ترین نمونه ها به کارگیری بر روی بدنه مترو , قطار , کامیونت های یخچالدار , شیشه های مغاره ها و… می‌باشد که حتما شما به شخصه دوچندان با آن ها برخورد داشته اید . درین مقاله ما به توضیح استیکر در لارج فرمت ( بعدها بزرگ ) می پردازیم .

 

در صورتی‌که قصد چاپ استیکر , بنر و فلکس بنر را داشته باشید با مقداری کاوش حتما به اسامی سالونت و اکوسالونت برخورد نموده اید , دو خصوصیت با اهمیت چاپ استیکر کیفیت و تداوم آن است البته برای راحت شدن روایت ابتدا بایستی توضیح مختصری راجع به سالونت و اکو سالونت ابلاغ کنیم . بطور کلی چاپ تمام گونه های وینیل ( استیکر , بنر و فلکس بنر و… ) به وسیله یک‌سری پرینتر صورت می گیرد .

 rn

این دستگاه ها بر مبنای جوهر مصرفی شان به دو جور سالونت و اکو سالونت جدا سازی می شوند که دست‌کم مقدار پهنا رول هایشان از یک متر به بالا است . دستگاه های سالونت دارنده DPI کمتری نسبت به دستگاه های اکوسالونت بوده و تصاویر چاپ شده با آن‌ها از اعتنا کمتری برخوردار‌است .

چاپ سالونت

rn

چاپ سالونت بعلت ارزش ذیل و ماندگاری خوب مطلوب استعمال در فضای بیرونی ( outdoor ) بوده و بیشتر در واحد های تولیدی و صنف ها و سوله جات به کار گیری میشود . در قبال دستگاه های اکوسالونت دارنده جوهر گرانتر و تداوم زیاد کمتر ( در شایسته ترین موقعیت یک‌سال ) هستند از سایر خصوصیت اکوسالونت به دیر خیس کم آب شدن آن اشاره نمود . ولی به خاطر وضوح چاپ فراتر , کیفیت چاپ بالاتری هم دارا هستند . برای بالا بردن ماندگاری تولید ها چاپی به وسیله دستگاه های اکوسالونت می توان از لایه حفظ کننده مخصوصی استفاده نمود که در اصطلاح این کار را لمینت می‌گویند .rn

دستگاه چاپ های لاتکس

rn

 

موادی که پرینتر لاتکس توانا به چاپ بر روی آن ها شال نسبتاً تمامی گونه مدیا میشود . از اشکال کتد گرفته تا ورقه و وینیل و پارچه … . دستگاه چاپ های لاتکس تمام گسترده مواد قابل چاپ دستگاه های اکوسالونت را در بر می گیرد و کاربرد های گوناگونی از indoor و outdoor را در بر می گیرد .

 

یک پرینتر لاتکس میتواند بر روی اشکال وسیعی از مواد پوشش داده شده ( کتد ) و فارغ از پوشش , از ورقه تا وینیل و از فیلم های بلک لایت گرفته تا پارچه چاپ نماید . متداولترین استعمال محصول ها چاپ شده با پرینترهای لاتکس عبارتند از بنر ها , استیکر بر روی اتومبیل و کامینوت ها , علامت ها و اکثری دیگر از مورد ها به کارگیری در محیط های داخلی و فرنگی را دربرمیگیرد . دستگاه چاپ های لاتکس جز توسعه یافته ترین و بروزترین پرینتر های عالم می‌باشند . این تکنولوژی در سال ۲۰۰۸ بوسیله کمپانی HP معرفی شد .

 

این دستگاه چاپ ها هنوز به یادگرفتن پرینتر های اکوسالونت و سالونت در کشور‌ایران نیستند . فیلم تحت معرفی خصوصی انقلابی R کمپانی HP میباشد . در امر مقایسه این دستگاه چاپ ها با چاپگرهای اکوسالونت و بررسی مزیت و معایب شان این مقاله را بخوانید .rn

سود گیری

rn

 

وینیل از فرآورده پی او سی است و طیف وسیعی از مواد از جمله استیکر ها از آن‌ها مشتق میشوند . از خصوصیت های استیکر می شود به قاوم بودن در قبال آب , پارگی , سایش و محو شدن اشاره نمود . همینطور بخاطر فرم برچسبی اش براحتی روی تراز متعدد به‌ خصوص شیشه نصب میشود .

 

این مشخصات منجر شده امروزه در اشکال متفاوت کاربرد فراوانی در صنعت تبلیغات داراست . در کانون چاپ و تبلیغات چهارسوق هنر چاپ وینیل با به کارگیری از شایسته ترین و به روزترین دستگاه ها و مرغوب ترین دسته جوهر صورت میگیرد .

 

یک کدام از کار مهم و تخصصی این شرکت چاپ استیکر بوده و افزون بر آن بقیه چاپ ها مثل : چاپ بنر , چاپ فلکسی و چاپ پرده شید را به صورت دیجیتال رول انجام می دهیم . در چاپ استیکر مورد ها تحت را انجام می‌دهیم : چاپ اشکال لیبل های شیشه ای و سپید , چاپ و نصب استیکر بر روی گونه های سطح ها درون و بیرون مکان ها , چاپ و نصب استیکر بر روی گونه های سطح های وسایل حمل ونقل نظیر بدنه اتومبیل و اتوبوس اشاره نمود .

+ نوشته شده در   24 بهمن 1400ساعت 9:28  توسط ظرافتی  برچسب ها: