printing digital

عنوان تراکت اولین موردی است که به چشم مخاطب می‌خورد. در طراحی و چاپ تراکت سعی کنید به گونه ای عمل کنید که با اولین نگاه مخاطب را به خواندن ترغ

نکات مهم در طراحی تراکت تبلیغاتی

  1. عنوان تراکت اولین موردی است که به چشم مخاطب می‌خورد. در طراحی و چاپ تراکت سعی کنید به گونه ای عمل کنید که با اولین نگاه مخاطب را به خواندن ترغیب کرده و باعث نشود تا با خواندن اولین جمله از تراکت آن را دور بیندازد. عنوان تراکت باید خوب و خلاقانه، کوتاه و حاوی موضوع اصلی باشد و بتواند بیننده را از محتوای کلی تراکت آگاه سازد.
  2. یک تراکت خوب و حرفه ای باید محتوای حرفه ای داشته باشد به گونه ای که بتواند تمام اهداف و مفاهیم مورد نیاز مخاطب، پیام تبلیغاتی و پیشنهادهای ارزشمند و واضح را به او انتقال دهد.
  3. طراحی تراکت باید به گونه ای باشد که بتواند محصول یا خدمت مورد نظر را به درستی معرفی کرده و مشتری را از تمام ویژگی های خدمت یا محصول آگاه سازد.
  4. اندازه فونت‌ها هم مسئله مهم دیگر در زمینه طراحی تراکت است. استفاده از فونت‎های مناسب با سایز مناسب در طراحی تراکت می‌تواند تاثیر گذار باشد. به طور معمول باید از بزرگ‌ترین فونت‌های ممکن در طراحی تراکت استفاده کنید بهتر است از دو سایز مختلف فونت در طراحی تراکت استفاده شود و مطالب مهم‌تر با فونت‌های درشت‌تر نوشته شده تا تفاوت بین عنوان و مطالب مهم و معمولی مشخص گردد. عموما در طراحی و چاپ تراکت هر چه مطالب بزرگ تر باشد نظر بیننده را بیشتر به خود جلب می کند.
  5. سعی کنید در قسمت رویی تراکت از عنوان، واژه‌ها و عبارات مهم مانند نام موسسه خود، شماره، آدرس و ... استفاده کنید و در پشت تراکت توضیحات بیشتر را بیاورید، البته بهتر است این توضیحات به صورت نکته ای و نه به صورت یک مطلب بلند باشد.
  6. در طراحی تراکت سعی کنید از نوشتن محتوای غیرضروری و مبهم اجتناب کنید و تنها موضوعات مهم و ضروری را در متن تراکت خود مطرح کنید. مطالب را به صورت نکته ای و خلاصه بیاورید تا بیننده در نگاه کلی بتواند آن ها را بخواند و خسته نشود. اما باید در نظر داشت که خلاصه نویسی موجب فراموش کردن اطلاعات مهم و حیاتی مانند اطلاعات تماس و ... نشود.
  7. استفاده از رنگ‌های هم‌خانواده و ترکیب رنگ بندی متناسب با لوگو، نوع کسب وکار، موضوع فعالیت و نوع مخاطب در موضوع طراحی تراکت بسیار مهم است. دقت شود که در زمان طراحی باید حتما از مد رنگ CMYK که مناسب کارهای چاپی و مخفف چهار رنگ: فیروزه ای (Cyan)، زرد (Yellow)، سرخابی (Magenta) و رنگ مشکی (Black) است، استفاده نمایید تا تفاوت رنگ چاپ شده با رنگ طراحی شده به حداقل برسد.
  8. در طراحی تراکت باید از تصاویر مناسب، باکیفیت، جذاب و مرتبط با تبلیغات و کسب و کار استفاده کرد. چرا که نظر مردم در نگاه اول به سمت تصاویر بیشتر از نوشته‌ها جلب می‌شود و مطمئنا استفاده از تصاویر زیبا و جذاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید اثر بخشی چاپ تراکت های خود را بالاتر ببرید.
  9. با اینکه فضای تراکت کم است بهتر است توضیحات و تصاویر طوری در آن گنجانده شود که طرح، زیبایی خود را از دست ندهد.

منابع: چاپ تراکت خانه طراحان سام

       تراکت - ویکی پدیا، دانشنامه آزاد

       طراحی تراکت تبلیغاتی

+ نوشته شده در  شنبه 3 اسفند 1398ساعت 17:59  توسط ظرافتی  برچسب ها: