printing digital

سقف کشسان, سقف کشسانی, قیمت سقف کشسان, سقف کشسان خانه طراحان سام, نصب سقف کشسان نصب سقف کشسان چگونه است ؟ نصب سقف کشسان ممکن است برای بیشتر مردم یک پدیده عجیب و غریب به نظر بیاید. شاید بسیاری از افراد مزایای این سقف ها

سقف کشسان چیست؟

نصب سقف کشسان چگونه است ؟

نصب سقف کشسان ممکن است برای بیشتر مردم یک پدیده عجیب و غریب به نظر بیاید. شاید بسیاری از افراد مزایای این سقف ها را برای مشتری ارائه می کنند. ولی ما هم مزایا و هم معایب سقف های کشسانی را برایتان توضیح می دهیم. توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید و خودتان بررسی کنید تا بهتر تصمیم بگیرید. 

نصب سقف کشسانی؛ فرآیند نصب در زمان کمتر و سرعت بیشتر تکمیل می شود. 

نصب سقف کشسانی در یک اتاق یکی دو ساعت زمان می برد. البته سلیقه کاری نصاب ممکن است مدت زمان نصب را از چند ساعت تا چند روز تغییر دهد. در حقیقت مهلت تعیین شده و صف انتظار مدت زمان پروژه را مشخص می کند. در حالی که در شرایط فورس ماژور کار حتی در کمتر از یک روز هم می تواند انجام شود. 

فرآیند نصب خیلی تمیز تر از سایر انواع سقف های کاذب است. 

اگر می خواهید پوشش را به چوب نصب کنید می توان محل را با یک جاروبرقی یا خاک انداز تمیز کرد. اگر محل گچ، سیمان سفت یا کاشی است با یک دستمال خیس می توان محل را تمیز کرد. به طور کلی گرد و غبار ایجاد شده هنگام نصب سقف کشسانی بسیار کمتر از سایر انواع سقف هاست. حتی با استفاده از جاروبرقی در چند ساعت می توانید خانه یا محل کار را آماده کنید و از سرعت بسیار زیاد نصب سقف های کشسانی لذت ببرید. 
 

مقرون به صرفه بودن

سقف کشسانی تمام ناهمواری ها، شکاف ها و ترک های سقف را می پوشاند. مزیت آن در پوشاندن یک سیستم باز کابل های برقی و ارتباطی بسیار آشکار است. به شیوه ی امنی می توانید کابل ها، لوله ها و سیم های ارتباطی را بدون هیچ گونه نگرانی زیر پوشش سقف کشسانی پنهان کنید. همچنین نصب عایق های حرارتی و گرمایی پشت سقف های کشسانی زیاد سخت نیست. امروزه این مزیت ها برای بیشتر خانواده ها آشناست. 

برای نصب سقف جدید نیازی نیست قدیمی را اندازه گیری کنید. فقط کافیست کاغذ ها را پاره کرده و دور بیاندازید. پوشش جدید تمام بی نظمی ها و نازیبایی ها را پنهان می کند. 

تنها چیزی که باید رعایت کنید جلوگیری از ریخته شدن گچ، سیم و سایر آیتم های اضافی روی پوشش سقف کشسانی است.

مراقبت و نگه داری از سقف کشسانی آسان است

همکاران و خانواده شما از این سقف خیلی خشنود می شوند. تمیز کردن آن خیلی راحت می شود و با یک دستمال خشک یا مرطوب می توان تمیز کرد. البته ویژگی آنتی استاتیک آن کمک می کند برای مدت طولانی تمیز بماند. همچنین گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا را جذب نمی کند. 

لکه های چرب روی قیمت سقف کشسان با آب صابون براحتی تمیز می شوند. مراقبت از سقف های کشسانی خیلی ساده است. پی وی سی از حلال های کلر نمی ترسد. از حلال های آلی برای روشنایی و پارچه استفاده نکنید. در برخی موارد خاص از وایت اسپریت ها ( مخلوطی از هیدروکربن های پارافینی و آروماتیکی) می توانید استفاده کنید طوریکه سریع آن را خشک کنید و نگذارید با انگشت هایتان تماس پیدا کند. این فرایند ممکن است کمی در بافت تغییر ایجاد کند. 

پوشش های سقف کشسانی که پارچه هستند نیز قابلیت تمیز کاری را دارند. از آن جایی که بخار به پارچه آسیبی نمی زند، براحتی می توان بدون استفاده ازمواد شیمیایی به نتیجه مطلوب رسید. معایب پی وی سی ها در آن است که با سرما و منجمد شدن آسیب می بینند به صورتی که پوشش پی وی سی با منجمد شدن شکننده می شود.

طول عمر بیشتر و ظاهر بی عیب و نقص

برای ده ها سال شما از عیب پوشی کردن، رنگ کاری، ترمیم سقف خود بی نیاز خواهید بود. حتی از جنبه زیبایی شناختی، رنگ، شکل و درخشانی خود را از دست نمی دهد. ما توصیه می کنیم به فکر تمام کابل ها و ارتباطات مثل: سیم ها، لوله ها، چراغ ها، برق کشی و غیره باشید، تا دوباره دستکاری نکنید. 

شاید این یکی از معایب این نوع سقف ها باشد که تنها یک متخصص می تواند از پس این کار بر بیاید. بعد از انتصاب دوباره ، عیب های کوچکی روی پوشش های شفاف بوجود می آید که معمولا قابل رویت می شوند.

تنوع در طراحی و زیبایی بیشتر

امروزه صدها ترکیب خلاقانه رنگ و متریال برای ساخت سقف های کشسانی به کار می رود و هر کدام زیبایی بخصوص خود را دارند. حتی گاها با سقف های گچ بری شده ترکیب شده و حالت دکوری پیدا می کند. طراحی سقف های کشسانی گستره زیادی برای به نمایش گذاشتن خلاقیت و هنر دارد. در برخی طرح ها با افزودن چند سطح جعبه و ترکیب آن با رنگ ها، زیبایی را در کنار هارمونی به نمایش می گذارد. 

چاپ سقف کشسان هم یکی دیگر از مزیت های آن است. طرح ها و عکس های مختلفی می تواند به لطف چاپ دیجیتال روی پارچه و متریال دیگر نقش ببندد. چیزی که کار نهایی شما را سفارشی و خاص می کند. 

در کنار این مزیت ها، می توانید تمام آیتم های اضافی و فضا اشغال کن را زیر پوشش سقف کشسانی قایم کنید. چراغ ها، لوسترها، سیم ها، کابل ها و لوله ها از این قبیل هستند.

افزایش جلوه ی بصری اتاق با پوشش براق

پوشش های براق سقف کشسانی به سبب اثر آینه ای حجم محیط را افزایش می دهند. سقف طوری نشان می دهد که بالاتر است. فضای درونی اتاق روشن تر می شود. این یکی از مزیت های آن در طراحی داخلی ساختمان است. این حالت و تاثیر را همچنین با کمک ایجاد اختلاف سطح می توان پدید آورد. 
 

کیفیت بالا برای محافظ در مقابل آب گرفتگی

پوشش های پی وی سی آنقدر قوی هستند که به آب اجازه نفوذ نمی دهند، این وِیژگی نه تنها مانع نفوذ آب می شود بلکه از دارایی شما نیز محافظت می کند. 

پارچه نوعی دیگری عمل می کند. آب از آن نفوذ می کند، اما شکم بر نمی دارد و خیس هم نمی شود. وقتی با چنین مشکلی روبه رو شدید، ناگهان لکه هایی بوجود می آید که با بخار قابل تمیز شدن هستند. 

همچنین برای جاهای استنثایی هم نوعی پارچه وجود دارد آن هم مثل پی وی سی از سطح خود مانع نفوذ آب و ناپاکی ها می شود. این نوع پوشش پارچه ای خیلی گران تر از پارچه های معمولی است. از این رو آن ها را به دو نوع هیدروکرومیک و هرمکتیو. دسته بندی می کنند.

منبع: سقف کشسان خانه طراحان سام

+ نوشته شده در  چهارشنبه 21 آذر 1397ساعت 17:48  توسط ظرافتی  برچسب ها: سقف کشسان, سقف کشسانی, قیمت سقف کشسان, سقف کشسان خانه طراحان سام, نصب سقف کشسان,